03 جون

هشت قابلیت جدید اندروید M

توسط 
(0 رای‌ها)

وب سایت فارنت: در این مطلب قصد داریم به صورت چکیده‌وار هشت قابلیت مهم اضافه شده به اندروید M را مرور کنیم.

 

 
استانداردسازی شناسه‌های اثر انگشت در دستگاه‌های اندرویدی برخلاف آیفون ۵s، ۶ و ۶ پلاس بسیاری از گوشی‌های اندرویدی به دلیل عدم پشتیبانی پیش‌فرض سیستم‌عاملشان از داشتن اسکنر اثر انگشت محروم هستند. با این حال گوگل قصد دارد این وضعیت را در نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید تغییر دهد و در اولین قدم برای شناسه‌های اثر انگشت در دستگاه‌های اندرویدی استانداردسازی خواهد کرد.
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
به زبان ساده‌تر، در اندروید M توسعه‌دهندگان خواهند توانست از شناسه‌های اثر انگشت برای آنلاک کردن دستگاه‌های اندرویدی، خرید از فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی یا سایر درگاه‌های خرید استفاده کنند. بدین ترتیب می‌توانید در هنگام خرید از اثر انگشت خود به جای رمز عبور کارت اعتباری استفاده نمایید.
سیستم پرداخت Android Pay گوگل شب گذشته سیستم جدید پرداخت موبایلی Android Pay که مشابه سیستم پرداخت ساکنین کوپرتینو می‌باشد را به جای گوگل والت معرفی کرد. اندروید پی یک پلتفرم جدید پرداخت است که به توسعه‌دهندگان اجازه توسعه اپلیکیشن های خود را بر اساس آن می‌دهد.
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
این سیستم‌ همانند Apple Pay کار می‌کند و تراکنش‌های مالی از طریق فناوری NFC انجام می‌شود؛ با این حساب کارت اعتباری خریدار دیگر در اختیار فروشنده قرار نمی‌گیرد. در عوض شماره حساب مجازی برای حل و فصل کردن فرآیند خرید استفاده می‌شود. گوگل وعده داده که سیستم‌ پرداخت Android Pay در ابتدای راه‌اندازی در ۷۰۰ هزار فروشگاه قابل اجرا باشد، در بین فروشگا‌ه‌های معرفی شده از جانب گوگل،‌ نام فروشگاه‌های معتبری نظیر Macy’s، Whole Foods و والگرین به چشم می‌خورد.
عمر شارژ باتری بیشتر و پشتیبانی از درگاه USB-C اندروید M بر اساس قابلیت جدیدی به نام "Doze” عمر شارژ باتری گوشی هوشمند شما را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد. ساکنین مانتین ویو از این طرح با عنوان "بهینه‌سازی مصرف انرژی برنامه‌ها در راستای عمر شارژ باتری بیشتر ” یاد می‌کنند.
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
به گفته گوگل، نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید با بهره‌گیری از سنسورهای مختلف حالت سکون و بلا استفاده دستگاه شما را تشخیص داده و پس از آن موارد غیرضروری از جمله فعالیت اپلیکیشن ها را غیرفعال می‌کند. در مراسم I/O 2015، این قابلیت بر روی یک عدد نکسوس ۹ که به اندروید M تجهیز گردید بود به نمایش گذاشت که در آن دستگاه حدود دو برابر بیشتر از حالت معمولی استقامت از خود نشان داد. دیگر قابلیت بزرگ افزوده شده به نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید، پشتیبانی پیش‌فرض از درگاه USB-C است. گوگل در نظر دارد با پشتیبانی از درگاه USB-C، سرعت شارژ شدن باتری دستگاه‌های اندرویدی را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. این افزایش سرعت می‌تواند بین سه تا چهار برابر حالت معمولی باشد.
مدیریت مستقیم بر دسترسی اپلیکیشن‌ها
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
گوگل به‌طور رسمی اعلام کرد که اندروید M اجازه خواهد داد تا کاربران کنترل بسیار بیشتری بر روی مجوزهای برنامه به موارد مورد نیاز، داشته باشند.در حال حاظر هر اپلیکیشن به هر میزان که توسعه دهنده آن تعیین کرده باشد حق ورود به حریم خصوصی شما را دارا می باشد. به زبان ساده تر، کاربر برای بهره مندی از برنامه مورد عالاقه، دست آن را برای استفاده از تمامی اجزا گوشی همراه خود باز می گذارد، اما در نسخه جدید سیستم عامل اندروید اوضاع فرق خواهد کرد، به گونه ای که هر اپلیکیشن تنها بر اساس کاربرد خود می تواند مجوز های لازم را دریافت نماید.در اندروید M اپلیکیشن ها تنها هنگامی که بخواهند از یک قابلیت خاص استفاده کنند، از کاربر درخواست مجوز می‌کنند. به زبان ساده‌تر در این حالت تمامی دسترسی‌های لازم برای یک اپلیکیشن هم در زمان نصب و هم در زمان اجرا درخواست خواهد شد. به عنوان مثال شما در هنگام دریافت SnapChat از گوگل پلی، باید مجوزهای لازم برنامه را تایید کنید؛این در حالیست که پس از نصب و راه اندازی مجدد نیز دسترسی به میکروفون گوشی شما برای اجرا فرامین صوتی درخواست می شود.پس از آن شما قادر خواهید بود به طور مستمر دسترسی برنامه‌ها را در قسمت تنظیمات اصلی کنترل نمایید.
کوتاه کنند لینک درون برنامه ای
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
یکی از موارد آزاردهنده کنونی سیستم‌عامل اندروید، پرسش پی‌درپی برای باز کردن یک لینک توسط برنامه‌های مختلف است. به عنوان مثال اگر شما هم‌اکنون بر روی یک لینک در تویتر کلیک کنید، از شما پرسیده می‌شود که لینک کلیک شده با مرورگر گوگل کروم باز شود و یا اپلیکیشن تویتر. بدون شک اگر شما اپلیکیشن تویتر را نصب کرده باشید، خواهان باز کردن لینک توسط این برنامه هستید، اما نسخه کنونی سیستم‌عامل اندروید این موضوع را درک نمی‌کند. خوشبختانه در اندروید M این معضل برطرف شده و سیستم‌عامل به طور خودکار تشخیص خواهد داد که لینک مورد نظر توسط چه برنامه‌ای باید اجرا شود.
Chrome Custom Tabs
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
در یک جمله این قابلیت، امکان اجرای اپلیکیشن ها را در مرورگر گوگل کروم را فراهم می‌آورد. به عنوان مثال اگر شما در برنامه Pinterest یک لینک را اجرا نمایید و خواهان باز شدن آن در مرورگر کروم باشید، دیگر نیاز نخواهد بود اطلاعات حساب اکانت Pinterest خود را در صفحه باز شده وارد نمایید. هرچند این یک قابلیت کوچک به نظر می‌رسد، اما باعث خواهد شد در وقت بسیاری از کاربران صرفه‌جویی صورت گیرد.
هوشمندتر شدن دستیار صوتی Google Now
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
در نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید، دستیار صوتی Google Now در تمام حالات فعال بوده و حرکات شما را به دقت زیر نظر خواهد داشت. به عنوان مثال اگر ایمیلی در ارتباط با یک فیلم سینمایی دریافت کرده‌اید، می‌توانید با قرار دادن انگشت خود و نگه‌داشتن آن روی نام فیلم از اطلاعات مربوط با آن توسط Google Now مطلع شوید. علاوه بر این، در حال حاضر  Google Now توانایی پاسخ به سؤالات معمولی‌تر و یا تشخیص متن روی صفحه را دارا می‌باشد. برای مثال در حال گوش دادن به یک قطع جدید موزیک هستید و در همین حین از آن می‌توانید نام خواننده موزیک را جویا شوید. در هر صفحه یا برنامه‌ای که باشید، زین پس می‌توانید با گفتن عبارت OK Google، دستیار صوتی شخصی خود را آماده به کار کنید.
آمدن قابلیت HBO به اندروید M
هشت قابلیت بزرگ اندروید M که گوگل در I/O 2015 آنها را معرفی کرد
HBO، قابلیت جدیدی است که امکان استریم کردن فایل‌های مدیا مابین دستگاه‌های مبتنی بر اندروید، ستاپ باکس اندروید تی‌وی و Chromecast را فراهم می‌کند. بدین ترتیب حکومت اپل بر تلویزیون‌های اینترنتی خاتمه می‌یابد، به گونه‌ای که ۱۷ میلیون دارنده Chromecast و ده‌ها میلیون دارنده دستگاه‌هایی با قابلیت استریم می‌توانند از محتویات Android TV به‌خوبی بهره ببرند.
خواندن 182726 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 تیر 1394 ساعت 20:40

آدرس ما در گوگل

عملکرد کاری ما

PHP Skill :

85%
joomla :
100%

ارتباط با ما

  • خیابان پاسداران - نرسیده به نوبنیاد - جنب کوهستان دوم - پلاک 598 - طبقه سوم - واحد 5-6
  • 24553 - 021
  • nimaganji@dadehnegar.com
  • آدرس ما در نقشه